Zastanawiasz się, gdzie lepiej spędzić wakacje? Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz wiele podpowiedzi. Zapraszamy do lektury.

Dla każdego coś dobrego

Tak naprawdę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która opcja jest lepsza. Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby i oczekiwania. Te z kolei zależą o Twojej sytuacji życiowej. Inne potrzeby będzie miała rodzina z małymi dziećmi, inne singiel czy paczka przyjaciół.
Wiele też zależy od miejsca, w jakie chcesz się wybrać i jaki ma być charakter wczasów, które planujesz. Zanim zabierzesz się za bukowanie domku i hotelu, zastanów się jakie są Twoje oczekiwania i możliwości finansowe. W zależności o tego, jaka opcję wybierzesz, koszty wyjazdu mogą się trochę różnić.
Z pewnością każde rozwiązanie ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Specjalnie dla Ciebie, w tym wpisie omówimy je po krotce, dzięki czemu łatwiej Ci będzie wybrać optymalne rozwiązanie.

Domek letniskowy lub całoroczny

Największą zaletą wynajmowania domku jest prywatność i intymność, o jaką ciężko, zwłaszcza w dużym hotelu. Mnogość pokoi i goście za ścianą sprawiają, że często nawet we własnym pokoju nie czujemy się do końca swobodnie.

Podróżując z małym dzieckiem, przejmujemy się, że coś zakłóci spokój naszego malucha, a nocna impreza przy hotelowym basenie przerwie jego sen. Kiedy budzi się w nocy z płaczem, może obudzić ludzi w sąsiednich pokojach. Dlatego wynajęcie domku jest bardziej komfortowe dla rodzin z małymi dziećmi.
W takim domku, dziecko ma więcej miejsca do zabawy, a my mamy wszystko pod ręką. Nie musimy wjeżdżać windą na 10-te piętro, żeby zabrać zapomnianą zabawkę czy czapeczkę. Wszystko jest w zasięgu ręki i łatwo to dostać.

Wynajęcie domku różni się od oferty all inclusive. Posiłki przygotujemy sami, co na pewno nie będzie w smak wielbicielom hotelowych śniadań. Z drugiej strony, możemy je zjeść na spokojnie, bez obaw, że ominie nas pora posiłku, bądź musimy na niego czekać bo wstaliśmy za wcześnie. Śniadanie jemy na spokojnie, bez obaw, że nasz maluch zakłóca jedzenie innym gościom czy robi bałagan. Wolność Tomku w swoim domku.
Samodzielne gotowanie to również duża swoboda w wyborze posiłków i możliwość wypróbowania lokalnych przysmaków. Daje nam to kolejny bodziec do zwiedzania, podczas gdy wybierając all inclusive, większość dnia spędzamy w hotelu, a to śniadanie, obiad kolacja. Skoro za to zapłaciliśmy, chcemy skorzystać.
Intymność domku, to cecha, która cenią sobie nie tylko rodzice. Na śniadanie w hotelu nie zejdziemy w pidżamie, podczas gdy w domku z ukochaną osobą czy innymi członkami rodziny, jest to zupełnie naturalne. Podczas wczasów w domku, możemy naprawdę wypocząć i się zrelaksować, bez potrzeby robienia czegoś „na już”.

Przy domkach, często posiadamy ogródek lub taras, na którym możemy spędzać długie romantyczne wieczory, podczas gdy w hotelu, wracamy do pokoju, tylko po to, żeby się wyspać. Kiedy mamy gorszy dzień, możemy korzystać z uroków naszego miejsca pobytu, bez poczucia, że coś tracimy. Wystarczy wyjść na taras i towarzyszyć butelkę wina. I piękny wieczór gotowy.
Docenią to przede wszystkim rodzice małych dzieci, którzy nie zostawią ich samych w pokoju hotelowym, żeby udać się do restauracji na parterze. W domku posiadamy większa ilość pomieszczeń. Nie ma więc przeszkód, żeby dziecko spało w sypialni, a rodzice odpoczywali w salonie i swobodnie cieszyli się swoim towarzystwem.
W ośrodkach wynajmujących domki, przyjmuje się mniejszą ilość gości, niż w dużych hotelach. Nie ma tam więc takiego tłoku, jest przytulniej i bardziej kameralnie. Co prawda, domek musisz najczęściej posprzątać sam, ale przynajmniej czujesz się bardziej swojsko.

Hotel

Hotel to przede wszystkim mnogość rozrywek. Baseny, atrakcje dla dorosłych i dzieci, SPA i inne atrakcje, to coś co przyciąga turystów. Wykupując opcje all inclusive wszystkie usługi otrzymujemy za darmo (chyba, że hotel przewiduje inaczej) i tak naprawdę nie musimy się niczym martwić, tylko wypoczywać.

Jak pisaliśmy już wcześniej, takie rozwiązanie ma tez swoje wady, bo chcąc skorzystać z wykupionych posiłków i atrakcji, dużo czasu spędzamy w tym miejscu, zwiedzając przede wszystkim… … hotel. Dlatego tę opcję polecamy osobom, które nie mają zbyt dużej potrzeby zwiedzania okolicy, a chcą się trochę polenić i wyluzować.
Hotel ma również tę zaletę, że o nic nie musimy się martwić. Ręczniki są czyste, środki czystości zawsze na miejscu, łóżko pościelone a pokój wysprzątany. Czynności, które normalnie wykonujemy w domu, w tym wypadku nas nie interesują. To duży plus dla osób, które są zmęczone ciągłym dbaniem o dom i chcą od tego odpocząć.

Minusami są zdecydowanie mniejsza prywatność i brak swobody. Hotel przyjmujący dużą ilość gości musi posiadać określone zasady umożliwiające jego sprawne funkcjonowanie. Dlatego wypoczywając, musisz liczyć się z tym, że za ścianą ktoś może mieć ochotę na głośną muzykę i odwrotnie, kiedy Ty chcesz się zachować, jest już cisza nocna. Przebywanie w hotelu wymaga od gości dostosowania się do panujących w nim zasad.
Większa ilość gości to również większy hałas. Bawiące się dzieci, nawołujący rodzice, gwar rozmów. Jeżeli cenisz sobie spokój i śpiew ptaków, zrezygnuj z kupna pokoju w dużym hotelu.

Mamy nadzieję, że dzięki lekturze naszego wpisu, podjęcie decyzji o miejscu do wypoczynku, będzie dla Ciebie łatwiejsze, a wakacje będą przebiegały po Twojej myśli.
Jeżeli cenisz sobie spokój i kameralną atmosferę, zapraszamy do Villa Mati. Nasze nowoczesne, komfortowo wyposażone domki, gwarantują przyjemny wypoczynek, a atrakcyjna okolica zachęca do zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *