, kategoria: ciekawostki.

Już w maju otwieramy ośrodek turystyczny Osada nad Zbrzycą. Pierwsze domki, pachnące jeszcze nowością, są już gotowe na przyjęcie gości. Domki znajdują się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko Swornegaci i jeziora Karsińskiego. Kto wybierze noclegi w Osadzie nad Zbrzycą, będzie mieć zapewnione czyste powietrze oraz spokój i ciszę.

czytaj więcej...

, kategoria: porady.

Szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie walentynek z ukochaną osobą. Najlepszy pomysł to zrobienie czegoś wspólnie. Można pójść na kolację, ale przecież zawsze przyjemniej jest pobyć razem przez dłuższy czas. Dlatego lepiej jest wyjechać chociaż na weekend. W Polsce ciekawych miejsc na odpoczynek nie brakuje. A Kaszuby to jedna z najlepszych lokalizacji.

czytaj więcej...


, kategoria: okolice.

Kalendarzowa wiosna zaczyna się już 20 marca. Jest to naprawdę wyjątkowa pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Co można zobaczyć wiosną na Kaszubach?

czytaj więcej..., kategoria: porady.

Jesienią Bory Tucholskie i Kaszub pełne są barw. Spadających, kolorowych liści, gry słońca i mgieł. Jesień potrafi być piękna, aż dech zapiera. Ale jesień to również czas przetworów, do robienia których najczęściej wykorzystujemy zbiory z sadów i ogrodów, ale też dary lasu, które zimą, ze względu na swoje wartości odżywcze, ale też ze względu na… Read more »

czytaj więcej...

, kategoria: porady.

Ostatnio przez nasz region przeszły straszne nawałnice. Burza. Ekstremalna. A my dziś podpowiadamy, jak zachować się w czasie burzy, której niszczycielskiej ciszy nie można lekceważyć. Podczas burzy trzeba zachować tak, aby zminimalizować zagrożenie. Największym zagrożeniem są wyładowania atmosferyczne, które co roku przynoszą najwięcej ofiar i strat. Zagrożeniem jest również grad, ulewny deszcz, silny wiatr czy… Read more »

czytaj więcej...

, kategoria: okolice.

Na pytanie, gdzie spędzić długi weekend czy urlop zawsze odpowiemy: “u nas!”. Nie mamy na myśli tylko naszego domu pod wynajem. Mamy bardziej na myśli Bory Tucholskie, i to, co oferują. A oferują przede wszystkim niezniszczoną przez człowieka przyrodę, gdzie ścieżki leśne są leśnymi ścieżkami, a nie wylanymi betonem czy asfaltem drogami. I po tych… Read more »

czytaj więcej...

, kategoria: okolice.

Kaszuby to piękne lasy, malownicze widoki, jeziora, liczne rzeki. Brak przemysłu, czyste powietrze. Liczne szlaki rowerowe, piesze i wodne. Trasy jeździeckie. Pobyt w Sworach można zaplanować tak, aby nuda nie znalazła miejsca w czasie urlopu.

czytaj więcej...